Urząd Miejski w Barlinku zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej http://www.barlinek.pl/
Data publikacji: 2001-01-24
Data aktualizacji: 2017-03-31
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
- filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych
- część plików nie jest dostępna cyfrowo
- nie wszystkie cele linków wynikają z treści odnośników lub z treści powiązanej z określonym kontekstem
- nie wszystkie elementy serwisu są dostępne przy użyciu klawiatury
- brak sugestii korekty błędów np. adres e-mail w formularzu kontaktowym
Wyłączenia:
- mapy są wyłączone z obowiązku zapewnienia dostępności
- część plików została opublikowana przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej
- część plików pochodzi od podmiotów zewnętrznych, zostały one przekazane do publikacji w formie papierowej
Data sporządzenia: 2020-03-31
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Magdalena Czerwińska , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu +48 95 7465 551 . Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
Dostępność architektoniczna
Budynek Urzędu usytuowany jest w centralnej części miasta przy skrzyżowaniu ulic: Niepodległości i Armii Polskiej.
Wejście główne znajduje od strony ul. Niepodległości. Wejście to nie jest dostosowane do potrzeb osób, które mają trudności w poruszaniu się.
Budynek posiada boczne wejściem z dzwonkiem oraz podjazdem z poręczą dla osób z niepełnosprawnością ruchową.